Her birey kendi gelişimi için farklı donanımlara sahip olmalıdır. Gelişen ve değişen sosyal toplumlar içerisinde daha aktif olabilmek adına dil öğrenmek çok önemlidir. İngilizce bu alanda bir dünya dili olarak kabul edilmekte ve sanattan siyasete, bilimden teknolojiye her alanda kaynaklar İngilizce olarak sunulmaktadır. İş yaşamında İngilizce bu bağlamda çok önemli olmaktadır. İngilizce eğitimi öğrenildiğinde çalışmalar sonlandırılmamalıdır. Sürekli bir pratik içerisinde olarak kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Bu alanda ingilizce ilahiler dinleyebilir ve ilgi alanlarınıza yönelik müzikler tercih ederek, bu eğlenme sürecini daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bu alanda pek çok ünlü isme ait eserler bulunmaktadır. Dinleme yaparken yazılı olarak sözleri takip etmek, anlamlarını analiz etmekte çalışmalarınızı kalite katacaktır. En popüler İngilizce ilahi eserleri sunan sanatçılar arasında Sami Yusuf, Maher Zain, Yusuf İslam gibi isimler sayılabilir. İngilizce ile Türkçe arasındaki en önemli farklılık telaffuz alanında zıtlıklar olmaktadır. Bu nedenle dinleyerek bu telaffuzun sağlamlaşması çok daha ideal olacaktır. Sürekli duyacağınız İngilizce kelimelerin, okunuşları tamamen zihinlere kazınabilecektir.

Pratik alanında başarı elde edebilmek adına dil bilgisi kurallarının etkili bir şekilde öğrenilmesi gereklidir. Bu alanda kemik konular bulunuyor. Cümle yapısı ve zamanlar gramer alanında çatı konulardır. Sonrasında ise konuşma alanında incelikler oluşturabilecek kurallar öğrenilebilir. Bunlar arasında determiners kavramını saymak mümkün olacaktır. Kelime anlamı olarak belirleyici ya da niteleyici sözcük olarak sunulabilir. Bu tür kelimeler isimlerden önce kullanımlarında sıfat olarak değerlendirilmezler. Sadece daha belirgin bir algı oluşturabilmek adına kullanılırlar. Bu tarz kelimeleri iki gruba ayırmak mümkün olacaktır. İlk gruptaki kelimeler içerisinde a, my, your, our, this gibi kelime gruplarını saymak mümkün olacaktır. Bu gruptaki kelimeler nesneleri tanımlaya yardımcı olacaktır. Bu kelime gruplarının yan yana kullanılmamasına dikkat etmek gereklidir.  İkinci bir grupta ise miktar bildiren kelimeler bulunuyor. Any, some, much gibi kelimeleri bu grup içerisinde sayabilmek mümkün olmaktadır. İlk gruptan farklı olarak bu kelimeler yan yana kullanılabiliyor.

Öğrenmenin ilk kuralı, iyi motivasyon ve eğlenerek çalışmaktır. Bu şekilde bir çalışma ortamında beyin otomatik olarak öğrenmeye açık olacaktır. Bu nedenle farklı İngilizce kalıplara da yönelebilirsiniz. İngilizceyi olması gerektiği gibi, yani konuşarak öğreten online sisteme ait blog üzerinde bu tarz pek çok eğlenceli konu bulabilirsiniz. Bu alanda http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-iltifatlar/ adresi üzerinde pratik yaparken karşınıza çıkan insanlara jest olabilecek cümleler bulabilirsiniz. Kendinizi ilerletebilmek adına kısa cevap modlarından çıkarak farklı durumlarda kullanabileceğiniz uzun cevap modları öğrenmelisiniz. Bu şekilde İngilizceye sadece gramer alanında değil, pratik alanında da çok fazla hâkim olabilirsiniz. Bunun için öncelikle kelime hazinenizi çok fazla geliştirmeniz gereklidir. Kelime ezberi için farklı metotlar kullanabilir, günlük kullandığınız kelimeleri bu bağlamda İngilizce olarak kullanarak hafızanızda daha kalıcı olarak yerleşmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin